Connect with us

Ballina

Asnjë shenjë turizmi në anglisht nuk do të lejohet në Gjenevë

Published

on

Këshilli kantonal i Gjenevës ndaloi shenjat turistike në anglisht nga autostrada A1 që çon në drejtim të kantonit, transmeton albinfo.ch.

Deputetët morën anën e deputetit Boris Calame, i cili tha se u alarmua kur zbuloi se zyrtarët e turizmit të Gjenevës po planifikonin të shfaqnin disa shenja në anglisht.Sa për shenjat në anglisht, u konsideruan “të vështira për t’u lexuar” dhe gjithashtu përjashtohen.


LAJM I FUNDIT
“Gjuha e Gjenevës është frëngjishtja”, tha Calame. /Albinfo.ch

Continue Reading
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com