Connect with us

Ballina

Kaq para shpenzoi Slavko Simiq për mbushje telefonike në tre mujorin e parë të këtij viti

Published

on

102.28 euro ka shpenzuar në mbushje telefonike për tre muajt e parë të këtij viti, nënkryetari i Kuvendit të legjislaturës së shtatë, nga Lista Serbe, Slavko Simiq.

Për, dallim prej nënkryetarëve të tjerë, Simiq ka shpenzuar më pak para në mbushje telefonike, shkruan FrontOnline.

“Nënkryetari, Slavko Simiq në muajin janar ka shpenzuar 33.86 euro, në muajin shkurt 33.86 dhe në muajin mars 34.56 euro”, thuhet në përgjigjen e Kuvendit.

Në Kuvendin e Kosovës kanë thënë se në rast tejkalimi të këtij limiti, procedohet ndalesa nga paga, edhe pse deri më tani nuk ka ndodhur që të ketë tejkalime.

Continue Reading
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com