Connect with us

Ballina

Ngjarja në mes shqiptarëve në aeroplan vazhdoi edhe në parkingun e aeroportit (VIDEO)

Published

on

Policia u përpoq të ndërmjetësonte, dhëndrri dhe vjehrri ishin grindur edhe para fluturimit
Të shtunën pasdite, kishte skena shkatërruese në bordin e një aeroplani nga Kosova në Zvicër. Disa pasagjerë raportohet u rrahën mes vete.

Sipas medias zvicerane, në aeroplan pati edhe gjak. Sipas një lexuesi të Blick, dy personat që shkaktuan kaos në aeroplan janë vjehrri dhe dhëndrri. Edhe para fluturimit, të dy ishin grindur me njëri-tjetrin, përcjell Bota sot.Për çfarë bëhej fjalë është e paqartë. Fakti është: mosmarrëveshja u përshkallëzua plotësisht gjatë fluturimit.


LAJM I FUNDIT
Pasagjerët sulmuan njëri-tjetrin në bord kur aeroplani ishte në ajër.

Pasagjerët sulmuan njëri-tjetrin në bord kur aeroplani ishte në ajër.


Një video që po qarkullon në rrjetet sociale tregon një të moshuar që përpiqet të godasë kundërshtarin e tij. Situata duket se qetësohet, vetëm kur ndërhyjnë dy burra të tjera. Për momentin!

Në një fluturim nga Prishtina për në Basel kishte skena të tmerrshme të shtunën.

Në një fluturim nga Prishtina për në Basel kishte skena të tmerrshme të shtunën.


Policia u përpoq të ndërmjetësonte

Mosmarrëveshja mesa duket vazhdoi pas uljes në aeroportin Basel-Mulhouse. Xhandarmëria e aeroportit konfirmoi incidentin për Blick.ch, përcjell Bota sot. Dy burra u arrestuan. Media zvicerane raporton se konfrontimi mes dy familjeve shqiptare vazhdoi gjithashtu edhe në një parking në vendin e aeroportit. Policia franceze, përgjegjëse për zonën u përpoq të ndërmjetësonte.

Policët arrestuan dy burra

Policët arrestuan dy burra


Gratë gjithashtu kishin ndërhyrë në mosmarrëveshje, kështu që burrat me uniformë ndërhynë me arrestime, tha zëdhënësi i policisë.

Sipas xhandarmërisë franceze, dy familjet sulmuan njëra-tjetrën në parking.

Sipas xhandarmërisë franceze, dy familjet sulmuan njëra-tjetrën në parking.


Policia e kantonit të Bazelit është në dijeni të incidentit, por kjo është përgjegjësi e autoriteteve kompetente franceze./Botasot


Continue Reading
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com