Connect with us

Ballina

Nisma Socialdemokrate mban Kuvendin Zgjedhor

Published

on

Nisma Socialdemokrate do të mbajë sot Kuvendin Zgjedhor.

Ky Kuvend Zgjedhor, ku do të zgjidhet kryetari i partisë dhe Këshilli Kombëtar, do të mbahet në ambientet e “Hotel Emerald” në Prishtinë, duke filluar nga ora 13:00.

Fatmir Limaj ishte zgjedhur kryetar i Nismës Socialdemokrate në vitin 2016.

Ai u zgjodh në krye të kësaj force politike pas një votimi të fshehtë të delegatëve të saj.

Limaj kishte marrë vetëm 15 vota kundër, nga 520 delegatët që morën pjesë në votim, ndërsa 3 prej këtyre votave ishin të pavlefshme.

Continue Reading
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com