Connect with us

Ballina

OVL-UÇK i reagon ashpër Kurtit për lavdet që mori nga BE për bashkëpunimin me Specialen

Published

on

Një raport i Këshillit të BE-së ku kryeministri Kurti lavdërohet për bashkëpunimin me Specialen ka shkaktuar reagimin e Organizatës së Veteranëve të Luftës në Kosovë.

Sekretari i saj, Faton Klinaku, me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Organizata që ai udhëheq aktualisht, kërkon transparencë nga Kurti në këtë drejtim.Në bazë të një raporti të BE-së, i cili po publikohet nëpër media, theksohet se blloku e vlerëson shumë bashkëpunimin konstruktiv të Kurtit me Dhomat e Specializuara.


LAJM I FUNDIT
Si OVL UÇK kërkojmë që kryeministri Albin Kurti të jetë transparent me publikun dhe të tregojë se a është takuar në Bruksel me Dhomat e Specializuara për t’iu ofruar bashkëpunim.

Continue Reading
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com