Connect with us

Ballina

Tronditet partia e Ramush Haradinajt, vjen një dorëheqje e madhe

Published

on

Kryetari i degës së AAK-së në Viti, Faruk Nura ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i degës së këtij subjekti në Viti.

“Kam liruar detyrën e drejtimit të degës së AAK-së në Viti. Këtë vendim e kam marr për arsye krejtësisht personale”, ka thënë kryetari i deritanishëm i AAK-së, Faruk Nura.

Në konsultim me strukturat e partisë të nivelit qendror dhe strukturat lokale, ushtrues detyre i kryetarit të degës së AAK-së në Viti është caktuar Reshat Azizi.

Dega e AAK-së në Viti, deri më tani nuk ka caktuar kandidatin e saj për kryetar të komunës për zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë të këtij viti.

Image


Continue Reading
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com